Koło PZW "Słupia" w Słupsku
Koło PZW "Słupia" w Słupsku

 

DYŻURY

ŚRODA 1600-1730

 

5. Szkółka wędkarska - zajęcia w Internecie- 15.02.2017r.

FOTOGALERIA


4. Początek zajęć Szkółki Wędkarskiej – 1.02.2017 r.

To już czwarta kolejna grupa młodych ludzi zdobywająca szlify wędkarskie w naszym Kole. Dla przypomnienia, pierwszą szkółkę zorganizowano w 2007 roku. Do pomysłu wrócono po kilku latach przerwy. Od 2015 roku corocznie udaje się skrzyknąć po kilkanaście osób zajmujących miejsca po obydwu stronach katedry. Przekazujących swoje wiadomości i umiejętności oraz słuchaczy. W grupie szkolonych znalazła się jedna dziewczyna i 12 przyszłych moczy kijów. Większość w wyrównanym nieco starszym przedziale wiekowym. Ramy oficjalnej strony internetowej koła nie bardzo pozwalają na emocjonalne dygresje. Jednakże pierwsze wrażenie prowadzących jest takie, że młodzież z tegorocznej grupy trafiła do nas dlatego, że chciała. A nie za karę. Daje to szansę, że wyjdą na ludzi. To znaczy, wędkarzy.

Na spotkaniu inauguracyjnym odpowiedzialny za cały cykl szkolenia Skarbnik Koła Eugeniusz Friede pokrótce omówił program najbliższych zajęć i odpowiedział na pytania, które nasunęły się młodym uczestnikom oraz ich opiekunom. Prelekcję na temat: Historia i tradycje wędkarstwa w Polsce i na świecie wygłosił Prezes naszego Koła Bogusław Jazownik.

FOTOGALERIA

 

3. Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze.

Dnia 15.01.2017 r. w siedzibie koła przy ul. Westerplatte 8 odbyło się Walne Zebranie członków naszego Koła. Udział wzięło 25 osób. Na prowadzącego obrady został wybrany  kolega Piotr Ptak, sekretarza Bogusław Jazownik. Gościem na zebraniu był Teodor Rudnik -Prezes Zarządu Okręgu PZW. Podczas zebrania została wręczona srebrna odznaka za zasługi dla PZW koledze Krzysztofowi Mularczykowi. Również zostały wręczone nagrody za konkurs w Forum internetowym, które otrzymali 1. Zbigniew Kruszyński 300 zł, 2. Adam Jóźwin 200 zł, 3. Aleksander Siemaszko 100 zł. Zostali także uhonorowani zdobywcy czołowych lokat w klasyfikacji Grand Prix.

Zebranie miało bardzo emocjonujący przebieg głownie z uwagi na zgłoszony wniosek o ustanowienie zakazu zabierania złowionych ryb z łowiska Pod Dębami. Wniosek przeszedł nieznaczną przewagą głosów.

Dotychczasowy prezes koła Aleksander Siemaszko zrezygnował z kandydowania na następną kadencję. Na nowego Prezesa Koła PZW Słupia został wybrany kol. Bogusław Jazownik.

Skład nowych władz:

1.Zarząd Koła:

Prezes – Bogusław Jazownik

V-ce prezes do spraw ochrony wód - Krzysztof Mularczyk

V-ce prezes do spraw sportu -  Mirosław Markiewicz

Skarbnik - Eugeniusz Friede

Sekretarz - Piotr Ptak

Rzecznik Dyscyplinarny - Piotr Jóźwiak

Gospodarz Koła - Stanisław Bytomski

Członkowie Zarządu :

Jerzy Ryjewski

Tomasz Fendrych

Daniel Głowacki

Radosław Walenczak

Sławomir Wilcz

Waldemar Doluk

Komisja Rewizyjna;

Przewodniczący -Zbigniew Kruszyński

Z-ca Przewodniczącego - Romuald Mielniczuk

Sekretarz - Daniel Skowroński

Sąd Koleżeński:

Przewodniczący – Rajmund Mrozek

Z-ca Przewodniczącego – Andrzej Dudkowski

Sekretarz – Stanisław Świętoń

Delegatami na Okręgowy Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy  zostali wybrani ;

Zbigniew Kruszyński

Eugeniusz Friede

Bogusław Jazownik

Romuald Mielniczuk

FOTOGALERIA


2. OGŁOSZENIA:

Składki na 2017 rok od 16 grudnia; w środy od 16 do 17.30 ul. Westerplatte 8, w inne dni w sklepie wędkarskim Jaxon Club czynnym od 8 do 20.

Sponsorzy naszej Szkółki Wędkarskiej mogą 1% z podatku przekazać na nr KRS: 0000166140 cel szczegółowy: Koło Słupia.

Można zapisać się na subskrybowane wydanie książki z okazji Jubileuszu 25 lat Koła PZW Słupia

 

1. OGŁOSZENIE

Polski Związek Wędkarski - Zarząd Koła Słupia ogłasza zapisy dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat do Szkółki Wędkarskiej. Zajęcia będą odbywać się w okresie od 1.02. do 29.03.2017 roku w środy w godzinach od 16.00 do 17.30. Zgłoszenia przyjmuje Skarbnik kol. Eugeniusz Friede:

- w siedzibie Koła przy ul. Westerplatte 8 na dyżurach w środy od godz. 16.00 do 17.30,

- w sklepie wędkarskim Jaxon Club przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 w dni powszednie w godzinach otwarcia od 8.00 do 20.00,

- telefonicznie pod numerem 505 112 639 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Sumienni uczestnicy zajęć otrzymają gratisowe opłaty PZW na 2017 rok ufundowane przez sponsorów.