Koło PZW "Słupia" w Słupsku
Koło PZW "Słupia" w Słupsku

Dyżury:
Środa 1600-1730

 
Aktualności

13.) Spławikowe Mistrzostwa Koła- 7 czerwca

7 czerwca 2014r. na Stawku Łabędzim w Słupsku, z udziałem 22 zawodników, zostały rozegrane Spławikowe Mistrzostwa Koła. Zawody odbyły się w II turach, przy pięknej słonecznej pogodzie. Wśród łowionych ryb dominowała drobna płotka, ale to złowione leszcze rozstrzygnęły rywalizację. Trzeba dodać, ze duch sportowej walki  o każdą kolejną rybę towarzyszył wędkarzom aż do końcowego gwizdka. Aktu dekoracji zdobywców czołowych lokat dokonał V-ce Prezes d/s Sportu kol. Mirosław Markiewicz. Sędziował kol. Józef Janowski.

Pierwsza 10-tka w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP:

1.Fendrych Tomasz – 10 pkt.

2.Siemaszko Aleksander – 9 pkt.

3.Siemaszko Emil – 8 pkt.

4.Gierszyński Krzysztof – 7 pkt.

5.Friede Eugeniusz – 6 pkt.

6.Walenczak Radosław – 5 pkt.

7.Mrozek Rajmund – 4 pkt.

8.Kruszyński Zbigniew – 3 pkt.

9.Jakubczak Dawid – 2 pkt.

10.Mularczyk Krzysztof – 1 pkt.

FOTOGALERIA

 

12.) Dzień Dziecka – 1 czerwca 2014 r.

W zawodach wędkarskich „Dzień Dziecka Pod Dębami” w Redzikowie wzięło udział 58 młodych adeptów wędkarstwa. Rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: 6 – 11 lat i 12 – 16 lat. Zawodnicy i równie licznie przybyłe osoby towarzyszące stanowiły tłumek, którego już dawno nie było nad naszym łowiskiem. Sędziemu Głównemu w osobie kol. Piotra Jóźwiaka udało się zapanować nad tak liczną rzeszą, jak i zakusami poniektórych uczestników, gotowych w ferworze rywalizacji łowić i na dwie wędki. Oczywiste, że wyniki w młodszej grupie, to w równej mierze efekt umiejętności wędkarskich zawodników jak i ich opiekunów. W starszej grupie młodzież nad wodą radziła sobie samodzielnie. Po raz kolejny na zawody „Pod Dębami” przybyła zorganizowana grupa z Niepoględzia. Damian Skwara z tej ekipy zajął wysokie II miejsce, zaś Wiktor Strychalski I miejsce.  Największą rybę zawodów złowił Alan Szwajkowski. Otrzymał za ten wyczyn wspaniały Puchar ufundowany przez Sklep Sportowy „Decathlon”. Na liście sponsorów imprezy znalazły się jeszcze Firmy: „Plus” i „Tchibo” ze Słupska, Jaxon Andrzej Podeszwa z Poznania, Euro Bank, sklepy wędkarskie: „Wędkarz”, „Rybka”, „Jaxon Club” oraz ofiarodawcy 1% z podatku przekazanego naszemu Kołu poprzez Stowarzyszenie Kiwanis Inernational – Klub Słupia w Słupsku. Wszystkim ofiarodawcom upominków dla uczestników sportowych zmagań, na zakończenie pikniku, podziękował Prezes Koła kol. Aleksander Siemaszko.

DZIEŃ DZIECKA  NA ŁOWISKU POD DĘBAMI na filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=TIa16K7HK6Q

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA 2

 

11.) Karta Wędkarska

Kartę wędkarską można uzyskać od 14 lat. Egzamin na kartę wędkarską w Kole PZW „Słupia” przeprowadza Komisja pod przewodnictwem Skarbnika  kol. Eugeniusza Friede – tel. 505 112 639. Na egzamin można zgłosić się w siedzibie Koła w Słupsku, ul. Westerplatte 8 -   w środy w godz. 16.00 – 17.30, lub w dni powszednie w sklepie wędkarskim Jaxon Club, ul. Marii Dąbrowskiej 3 w godzinach otwarcia 8-20. Przystępujący do egzaminu musi zapoznać się z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb Polskiego Związku Wędkarskiego.

Opłata za egzamin:

- do 16 lat     - bezpłatnie,

- od 16 do 18 lat – 18,45 zł,

- pełnoletni      -     61,50 zł.

Egzaminowany otrzymuje zaświadczenie, które wraz ze zdjęciem składa w odpowiednim urzędzie w celu wydania karty wędkarskiej;

- mieszkańcy Słupska w Urzędzie Miejskim,

- zamiejscowi w Starostwie Powiatowym właściwym dla miejsca zamieszkania.

 

10.) Mistrzowskie Zawody Spinningowe – 11 maja

W niedzielę 14 maja 2014 r. na jeziorze Dobra rozegrano Mistrzowskie Zawody Spinningowe Koła.    W sportowej rywalizacji wzięło udział 14 wędkarzy. Po jednej wymiarowej rybie złowili kol. kol. Karol Żurawski i Adam Jóźwin. Sędziował kol. Zbigniew Kruszyński.

Wyniki:

I miejsce – Karol Żurawski – 800 pkt.

II miejsce – Adam Jóźwin -  70 pkt.

FOTOGALERIA

 

9.) Otwarcie sezonu- 6 kwietnia

Już od bardzo dawna nie było wśród członków Koła tak dużego zainteresowania Zawodami Otwarcia Sezonu na łowisku Pod Dębami. Na starcie stanęła doborowa stawka 41 wędkarek i wędkarzy. Uczestników imprezy przywitał V-ce Prezes Koła d/s Ochrony Krzysztof Mularczyk. Odprawę poprowadził Sędzia Główny zawodów Stanisław Bytomski. Już pierwsze ryby złowione tuż po sygnale „wolno łowić” zapowiedziały, że będzie się działo. Wyszło na to, że ryby tak samo stęskniły się za wędkarzami, jak i oni za wędkowaniem. Na tak wczesną porę roku wynik 880 pkt. najmłodszego z uczestników Bartosza Minko, i 4970 pkt. zdobywcy pierwszego miejsca Marka Szepielewicza mówią same za siebie. Sport wędkarski uważany jest powszechnie za dyscyplinę niszową. Przeczy temu spore zainteresowanie kibiców naszą imprezą. W trakcie czterech godzin wędkarskich zmagań przewinęło się ich grubo powyżej setki. Z pośród których najmłodsza z nich, córka Prezesa naszego Koła, ma zaledwie kilka miesięcy.

Wyniki:

1.Marek Szepielewicz – 4970 pkt.

2.Tomasz Wiśniewski – 2627 pkt.

3.Radosław Walenczak – 2350 pkt.

4.Zbigniew Kruszyński – 2130 pkt.

5.Adam Jóźwin – 2085 pkt.

6.Seweryn Statkiewicz – 1970 pkt.

7.Ireneusz Look – 1740 pkt.

8.Jerzy Krajewski – 1675 pkt.

9.Andrzej Michalczak – 1555 pkt.

10.Krzysztof Dacków – 1475 pkt.

FOTOGALERIA

 

8.) Sprzedaż licencji na nasz staw- 7 marca

Łowisko „Pod Dębami” – 2014 r.

Są dostępne licencje na 2014 rok na łowisko „Pod Dębami” w Redzikowie k/Słupska.

Opłaty za cały sezon:

- dla członków PZW – 40 zł,

- dla niezrzeszonych – 80 zł,

- dla młodzieży do lat 16 – 20 zł.

Opłata za 1 dzień:

- dla zrzeszonych i niezrzeszonych – 20 zł.

Podstawą do wydania zezwolenia na cały sezon dla członków PZW jest okazanie legitymacji z opłaconą składką członkowską na 2014 r. Zezwolenia można nabyć u Skarbnika (tel.505 112 639) na dyżurach w siedzibie Koła przy ul. Westerplatte 8 lub w sklepie Jaxon Club przy ul. Dąbrowskiej 3 oraz u Gospodarza Łowiska (tel.664 890 541).

 

7.) Aktualny regulamin łowiska- 7 marca

REGULAMIN

 

6.) Zawody Morskie - 2 marca

Oczy i ekrany echosond, przecierali ze zdumienia w niedzielny poranek 2 marca szyprowie trzech jednostek, którzy dzień wcześniej w rejonie na zachód od Ustki natknęli się na duże ławice dorszy. Po rybach ani śladu. Spadające ciśnienie i wiatr od wschodu, również na morzu sprawiły, ze ryba dała chodu. Najbardziej zawiedziony takim obrotem sprawy był Mirek Markiewicz, główny organizator Mistrzowskich Zawodów Morskich A.D. 2014. Zamiast wędkarskiego Eldorado, pojedyncze dorsze zdecydowały o końcowych wynikach Zawodów. Wśród 12 uczestników rejsu na kutrze STAR FISH, pomimo że 1/3 to „nowe twarze”, nie było morskich nowicjuszy. Przeważał wśród nich wędkarski optymizm, ze jak nie tym, to innym razem uda się połowić. Sprawdziło się na naszej morskiej imprezie powiedzenie, że wygrany bierze wszystko. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Piotrka Jóźwiaka. Za pierwsze miejsce otrzymał złoty medal i okazały puchar. Dodatkowo statuetkę za złowienie największej ryby. Sędzią Głównym Zawodów był Zbyszek Kruszyński. Aktu dekoracji czołowej piątki, z należytą celebrą, dokonał Prezes Krzysztof Mularczyk.

Wyniki:

1. Piotr Jóźwiak.

2.Stanisław Zalewski.

3.Mirosław Markiewicz.

4.Zbigniew Kruszyński.

5.Mirosław Szczasiuk.

FOTOGALERIA

 

5.) Zawody spiningowe Łosoś 2014- 23 lutego

23 lutego w Bydlinie na rzece Słupi, odbyły się pierwsze w 2014 roku, Towarzyskie Zawody Spinningowe „Łosoś 2014”. Na starcie stanęło 9 zawodników. Najbardziej zdeterminowanych członków Koła „Słupia”. Gotowych na własnych kijach przekonać się, ile prawdy jest w opowieściach innych wędkarzy o tym, że ryba w rzece jest, lub że jej nie ma? Sędzia Główny, kol. Adam Jóźwin, na porannej odprawie dopuścił możliwość  punktowania w dalszej kolejności również innymi rybami, niż troć i łosoś. Ale nawet to nie pomogło w rozstrzygnięciu Zawodów. Jeden jedyny pstrąg o długości 25 cm, złowiony przez Krzysztofa Mularczyka, jako niewymiarowy wrócił z powrotem do wody. Prawdziwie wiosenna pogoda sprawiła, że uczestnicy imprezy po zakończonym wędkowaniu, stojący w krąg przy ognisku, wcale nie kwapili się do odjazdu.

FOTOGALERIA

 

4.) 1% podatku

Poprzez Stowarzyszenie KIWANIS INTERNATIONAL o statusie Organizacji Pożytku Publicznego,  prowadzimy zbiórkę 1% z podatku, z przeznaczeniem na popularyzację wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży.

KRS: 00 00 16 61 40

Cel szczegółowy: KOŁO SŁUPIA.

Pamiętaj – nic nie stracisz, a możesz pomóc!

Patrycja nie widzi. Też by chciała powędkować. Jak sama powiada, widzieć i śpiewać można również sercem:

http://www.youtube.com/watch?v=jGwMm4zY3ME

 

3.) Zmiany w regulaminie Grand Prix.

1 miejsce – 10 pkt.

2 miejsce   -  9 pkt.

3 miejsce   -  8 pkt.

4 miejsce   -  7 pkt.

5 miejsce   -  6 pkt.

6 miejsce   -  5 pkt.

7 miejsce   -  4 pkt.

8 miejsce   -  3 pkt.

9 miejsce   -  2 pkt.

10 miejsce    1 pkt.

 

2.) Opłaty PZW za 2014 r.

Składki członkowskie Koła PZW Słupia są przyjmowane w siedzibie Koła przy ul. Westerplatte 8 w poniedziałki i środy w godz. 16.00 – 17.30 oraz w sklepie Jaxon Club przy ul. M. Dąbrowskiej 3 w godzinach otwarcia w dni powszednie od 8.00 do 20.00.

 

1.) Spotkanie  Noworoczne -12 stycznia.

12 stycznia 2014 r. w Barze „Twister” przy ul. Kołłątaja 30 w Słupsku odbyło się zebranie sprawozdawcze naszego Koła. Uczestniczyło 47 naszych koleżanek i kolegów. Na początku części oficjalnej zebrania, okolicznościowymi wyróżnieniami zostali uhonorowani; zwycięzcy klasyfikacji Grand Prix za 2013 rok oraz członkowie Komitetu Organizacyjnego XX-lecia Koła. W następnej kolejności zostały przedstawione sprawozdania z pracy Zarządu Koła w aspekcie organizacyjnym, sportowym i finansowym oraz zamierzenia na 2014 rok. Swoje sprawozdania złożyły również Komisja Rewizyjna, Sąd Koleżeński, Społeczna Straż Rybacka i Rzecznik Dyscyplinarny. W trakcie dyskusji obecni na zebraniu zgłosili szereg pytań i wniosków. Do podnoszonych spraw odniósł się w swoim wystąpieniu Józef Janowski, przedstawiciel Zarządu Okręgu PZW w Słupsku. Głosowania nad zgłoszonymi wnioskami zakończyły oficjalną część spotkania, niezwykle sprawnie poprowadzonego przez kol. Piotra Ptaka. Po przerwie na posiłek odbyło się losowanie darmowych zezwoleń na wędkowanie ufundowanych na obszar swoich gospodarstw przez; Łukasza Szostaka – Jezioro Wicko, Tomasza Kruzę – m.in. Jezioro Głębokie, oraz Arkadiusza Lublewskiego – m.in. Jeziora Karwno i Jasień. Spotkanie Noworoczne zakończył koncert piosenek wędkarskich, biesiadnych i innych znanych przebojów. Przy akompaniamencie akordeonu zaśpiewało trio wyłuskane z Wiarusów, pod wodzą naszego kolegi Romualda Mielniczuka. Po występie zespołu Romka,  z krótkim recitalem zaprezentowała się Patrycja Baczyńska. Wykonywane przez wokalistkę utwory obecni nagrodzili gromkimi brawami.

Utwór ALE TO JUŻ BYŁO w interpretacji Patrycji Baczyńskiej, z chóralnym udziałem uczestników spotkania:
http://www.youtube.com/watch?v=Ywsu49Kox30

FOTOGALERIA