Koło PZW "Słupia" w Słupsku
Koło PZW "Słupia" w Słupsku

 

DYŻURY

ŚRODA 1600-1730

6.   Szkolenie dla sędziów.

Zarząd Okręgu PZW w Słupsku organizuje szkolenie dla sędziów które odbędzie się 24.03.2017. Miejsce szkolenia Akademia Pomorska ul. Arciszewskiego  sala 59 godzina 16.30. Szkolenie dotyczy podwyższenia kwalifikacji dla sędziów mających uprawnienia oraz szkolenie na sędziego klasy podstawowej. Chętnych prosimy o punktualne przybycie.

 

5. Szkółka wędkarska - zajęcia w Internecie- 15.02.2017r.

FOTOGALERIA


4. Początek zajęć Szkółki Wędkarskiej – 1.02.2017 r.

To już czwarta kolejna grupa młodych ludzi zdobywająca szlify wędkarskie w naszym Kole. Dla przypomnienia, pierwszą szkółkę zorganizowano w 2007 roku. Do pomysłu wrócono po kilku latach przerwy. Od 2015 roku corocznie udaje się skrzyknąć po kilkanaście osób zajmujących miejsca po obydwu stronach katedry. Przekazujących swoje wiadomości i umiejętności oraz słuchaczy. W grupie szkolonych znalazła się jedna dziewczyna i 12 przyszłych moczy kijów. Większość w wyrównanym nieco starszym przedziale wiekowym. Ramy oficjalnej strony internetowej koła nie bardzo pozwalają na emocjonalne dygresje. Jednakże pierwsze wrażenie prowadzących jest takie, że młodzież z tegorocznej grupy trafiła do nas dlatego, że chciała. A nie za karę. Daje to szansę, że wyjdą na ludzi. To znaczy, wędkarzy.

Na spotkaniu inauguracyjnym odpowiedzialny za cały cykl szkolenia Skarbnik Koła Eugeniusz Friede pokrótce omówił program najbliższych zajęć i odpowiedział na pytania, które nasunęły się młodym uczestnikom oraz ich opiekunom. Prelekcję na temat: Historia i tradycje wędkarstwa w Polsce i na świecie wygłosił Prezes naszego Koła Bogusław Jazownik.

FOTOGALERIA

 

3. Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze.

Dnia 15.01.2017 r. w siedzibie koła przy ul. Westerplatte 8 odbyło się Walne Zebranie członków naszego Koła. Udział wzięło 25 osób. Na prowadzącego obrady został wybrany  kolega Piotr Ptak, sekretarza Bogusław Jazownik. Gościem na zebraniu był Teodor Rudnik -Prezes Zarządu Okręgu PZW. Podczas zebrania została wręczona srebrna odznaka za zasługi dla PZW koledze Krzysztofowi Mularczykowi. Również zostały wręczone nagrody za konkurs w Forum internetowym, które otrzymali 1. Zbigniew Kruszyński 300 zł, 2. Adam Jóźwin 200 zł, 3. Aleksander Siemaszko 100 zł. Zostali także uhonorowani zdobywcy czołowych lokat w klasyfikacji Grand Prix.

Zebranie miało bardzo emocjonujący przebieg głownie z uwagi na zgłoszony wniosek o ustanowienie zakazu zabierania złowionych ryb z łowiska Pod Dębami. Wniosek przeszedł nieznaczną przewagą głosów.

Dotychczasowy prezes koła Aleksander Siemaszko zrezygnował z kandydowania na następną kadencję. Na nowego Prezesa Koła PZW Słupia został wybrany kol. Bogusław Jazownik.

Skład nowych władz:

1.Zarząd Koła:

Prezes – Bogusław Jazownik

V-ce prezes do spraw ochrony wód - Krzysztof Mularczyk

V-ce prezes do spraw sportu -  Mirosław Markiewicz

Skarbnik - Eugeniusz Friede

Sekretarz - Piotr Ptak

Rzecznik Dyscyplinarny - Piotr Jóźwiak

Gospodarz Koła - Stanisław Bytomski

Członkowie Zarządu :

Jerzy Ryjewski

Tomasz Fendrych

Daniel Głowacki

Radosław Walenczak

Sławomir Wilcz

Waldemar Doluk

Komisja Rewizyjna;

Przewodniczący -Zbigniew Kruszyński

Z-ca Przewodniczącego - Romuald Mielniczuk

Sekretarz - Daniel Skowroński

Sąd Koleżeński:

Przewodniczący – Rajmund Mrozek

Z-ca Przewodniczącego – Andrzej Dudkowski

Sekretarz – Stanisław Świętoń

Delegatami na Okręgowy Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy  zostali wybrani ;

Zbigniew Kruszyński

Eugeniusz Friede

Bogusław Jazownik

Romuald Mielniczuk

FOTOGALERIA


2. OGŁOSZENIA:

Składki na 2017 rok od 16 grudnia; w środy od 16 do 17.30 ul. Westerplatte 8, w inne dni w sklepie wędkarskim Jaxon Club czynnym od 8 do 20.

Sponsorzy naszej Szkółki Wędkarskiej mogą 1% z podatku przekazać na nr KRS: 0000166140 cel szczegółowy: Koło Słupia.

Można zapisać się na subskrybowane wydanie książki z okazji Jubileuszu 25 lat Koła PZW Słupia

 

1. OGŁOSZENIE

Polski Związek Wędkarski - Zarząd Koła Słupia ogłasza zapisy dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat do Szkółki Wędkarskiej. Zajęcia będą odbywać się w okresie od 1.02. do 29.03.2017 roku w środy w godzinach od 16.00 do 17.30. Zgłoszenia przyjmuje Skarbnik kol. Eugeniusz Friede:

- w siedzibie Koła przy ul. Westerplatte 8 na dyżurach w środy od godz. 16.00 do 17.30,

- w sklepie wędkarskim Jaxon Club przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 w dni powszednie w godzinach otwarcia od 8.00 do 20.00,

- telefonicznie pod numerem 505 112 639 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Sumienni uczestnicy zajęć otrzymają gratisowe opłaty PZW na 2017 rok ufundowane przez sponsorów.