Koło PZW "Słupia" w Słupsku
Koło PZW "Słupia" w Słupsku

Dyżury:
Środa 1600-1730


 
Aktualności

5.) Rozpoczęcie zajęć Szkółki Wędkarskiej – 3.02.2016 r.

 

Mówi się potocznie, że dla wędkarza nie ma złej pogody. Okazało się, ze to powiedzenie pasuje również do młodzieży zapisanej do udziału w Szkółce Wędkarskiej naszego Koła. Nie bacząc na pluchę i porywisty wiatr, prawie w komplecie zjawiła na inauguracji tegorocznego cyklu szkolenia. Spotkanie otworzył prowadzący zapisy chętnych do udziału w Szkółce Skarbnik Koła – Eugeniusz Friede. Omówił pokrótce program prelekcji w m-cu lutym. Następnie do obecnych zwrócił się V-ce Prezes ds. Sportu Mirosław Markiewicz, prezentując ofertę sportową Koła ukierunkowaną na wędkarską młodzież. Wykład inauguracyjny nt. „Historia i tradycje wędkarstwa w Polsce i na świecie” wygłosił Bogusław Jazownik. Dla prowadzącego wykład niewątpliwą trudność stanowiła duża rozpiętość wiekowa uczestników, ale wieloletnia praktyka pedagogiczna pozwoliła mu wyjść z tego obronną ręką. Potwierdza to fakt, że na skierowane do jednej z uczestniczek inauguracji pytanie: jak było? padła odpowiedź: fajnie!

FOTOGALERIA

 

 

4.) TERMINARZ IMPREZ KOŁA PZW „SŁUPIA” NA ROK 2016.

1. Zebranie Sprawozdawcze - 17.01.

2. Inauguracja Szkółki Wędkarskiej - 3.02.

3. Rozpoczęcie Sezonu – Bagiennica - 20.03. GP

4.Towarzyskie Zawody Spławikowe „Otwarcie Łowiska Pod Dębami” – 10.04. GP

5. PUCHAR TRZECH ŁOWISK - 17.04. POD DĘBAMI, 15.05. BELFER, 24.07. PLASMET

6. Mistrzowskie Zawody Spinningowe Koła – J. Kopieniec Duży 1.05. GP

7. Mistrzowskie Zawody Spławikowe Koła – Staw Łabędzi – 21.05. GP

8. Otwarte Zawody Spławikowe „Dzień Dziecka”- Pod Dębami – 5.06.

9. Otwarte Zawody Spławikowo-Gruntowe „Puchar Łowiska Pod Dębami” – 25.06.

10. Zawody Nocne – Staw Łabędzi – 9/10.07. GP

11.Towarzyskie Zawody Gruntowe - Dolina Charlotty - 28.08. GP

12. Zawody Spławikowo-Gruntowe – Jezioro Dobra – 18.09. GP

13. Tow. Zaw. Spławikowo-Gruntowe „Zakończenie Sezonu Pod Dębami”– 16.10. GP

14. Morskie Mistrzostwa Koła – Ustka - 23.10. lub 6.11.

15. Spotkanie Opłatkowe – 14.12.

Zarząd Koła zastrzega możliwość zmian terminów i łowisk. Ostateczna informacja o imprezach będzie się ukazywać w postaci komunikatów na stronie internetowej Koła www.pzw-slupia.pl oraz w sklepach wędkarskich RYBKA, WĘDKARZ i JAXON CLUB. Wpisowe na zawody wynosi 10 zł. GP - zaw. do klasyfikacji Grand Prix

 

 

3.) Zebranie Sprawozdawcze – 17 stycznia 2016 r.

17 stycznia 2016 roku odbyło się Zebranie Sprawozdawcze naszego Koła. Obradom przewodniczył kol. Piotr Ptak. Złotą Odznaką PZW uhonorowano kol. Witolda Poddębniaka. Aktu dekoracji dokonał Prezes Zarządu Okręgu w Słupsku kol. Teodor Rudnik. Wręczone zostały również wyróżnienia za szczególne zasługi na rzecz Koła oraz nagrody w klasyfikacji Grand Prix. Zebrani dokonali wyborów uzupełniających do Zarządu Koła. Na Sekretarza został powołany kol. Bogusław Jazownik, a na Członka Zarządu kol. Daniel Głowacki. W dalszej części spotkania przedstawiono sprawozdania organów statutowych Koła z działalności w 2015 roku. Członkowie władz Okręgu udzielili również odpowiedzi na pytania zadane przez obecnych. Po przerwie przedstawione zostały plany na bieżący rok w zakresie działalności sportowo-rekreacyjnej oraz preliminarz budżetowy. W dyskusji poruszono szereg kwestii szczegółowych dotyczących zaprezentowanych planów, organizacji zawodów i łowiska „Pod Dębami”. Zgłaszane wnioski były na bieżąco poddawane przez prowadzącego zebranie pod głosowanie, co pozwalało na zgodne z wolą większości rozstrzyganie podnoszonych kwestii i sprawny przebieg obrad.

FOTOGALERIA

 

2.) Spotkanie Opłatkowe – 16 grudnia 2015 r.

Ostatnia, z zaplanowanych na bieżący rok imprez, odbyła się w Sali Bankietowej Restauracji „Oktan” w Słupsku, przy ul. Westerplatte 8. W spotkaniu uczestniczyli członkowie naszego Koła i zaproszeni goście. Na wstępie Prezes kol. Aleksander Siemaszko złożył wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne. Za owocną współpracę na rzecz popularyzacji wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży, Zarząd Koła uhonorował specjalnym podziękowaniem Klub „Słupia” Stowarzyszenia Kiwanis International oraz Biuro Rachunkowe „ELBO” s.c. Elżbieta Piwowarska i Bożena Landwójtowicz. Przed wigilijnym posiłkiem obecni połamali się opłatkiem życząc sobie wzajemnie zdrowia i wielu kolejnych spotkań nad wodą. Na podwieczorkowe menu złożyły się pierogi i barszczyk. Na deser zaś ciasto i napoje. Z okolicznościowym recitalem wystąpiła Patrycja Baczyńska. Zaśpiewała kilka znanych standardów jak również własne utwory. W przerwach między kolejnymi piosenkami kol. Eugeniusz Friede przedstawił wędkarskie podsumowanie mijającego sezonu ilustrowane pokazem slajdów. Prowadzący Spotkanie kol. Piotr Ptak przeprowadził również wywiad „na żywo” z Barbarą Aziukiewicz - szefową słupskiego oddziału Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. Po wyczerpaniu oficjalnej części uroczystości, kontynuowano spotkanie w mniejszych grupach. Jak to zwykle bywa wśród wędkarzy.

FOTOGALERIA

FILM


1.) OGŁOSZENIE

Polski Związek Wędkarski - Zarząd Koła Słupia ogłasza zapisy dzieci i młodzieży do Szkółki Wędkarskiej.

Zajęcia będą odbywać się w okresie od 3.02. do 30.03.2016 roku w środy w godzinach od 16.00 do 18.00. Zgłoszenia przyjmuje Skarbnik kol. Eugeniusz Friede:

- w siedzibie Koła przy ul. Westerplatte 8 na dyżurach w środy od godz. 16.00 do 17.30,

- w sklepie wędkarskim Jaxon Club przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 w dni powszednie w godzinach otwarcia od 8.00 do 20.00,

- telefonicznie pod numerem 505 112 639 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Sumienni uczestnicy zajęć otrzymają gratisowe opłaty PZW na 2016 rok ufundowane przez sponsorów.

 

W niedzielę 23 listopada 2014 roku odbyło się zarybianie łowiska "Pod Dębami". Na przyjazd samochodu z rybami czekała grupa około 20 osób. Na drodze dojazdowej stało sporo samochodów wędkarzy chcących zobaczyć jakie ryby będą łowić w przyszłym sezonie. Po przyjeździe samochodu z rybami z Gospodarstwa Pana Gizy z Wiklina ryby - karpie zostały wpuszczone w dobrej kondycji do wody. Później było ognisko i kto miał, to piekł kiełbaskę.
Nie jest to ostatnie zarybienie. W planach jest jeszcze wpuszczenie mieszanki ryb (płoć, leszcz) z jeziora Gardno.
Zarybianie na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=q5ffn9X_vnM