Koło PZW "Słupia" w Słupsku
Koło PZW "Słupia" w Słupsku

 

DYŻURY

ŚRODA 1600-1730

przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „Słupia”

na łowisku „Pod Dębami” w Redzikowie.


 • Festyn z okazji Dnia Dziecka

Zarządy kół Polskiego Związku Wędkarskiego Łączność i Słupia zapraszają 3 czerwca 2018 r. o godz. 8:00 na Festyn Wędkarski Dzień Dziecka Pod Dębami w Redzikowie. W programie zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży w dwóch grupach wiekowych 6-11 lat i 12-16 lat oraz wiele innych atrakcji. Zgłoszenia uczestników przyjmują kol. kol. Andrzej Dąbrowski tel. 507 108 727 i Eugeniusz Friede tel. 505 112 639 lub osobiście w sklepie wędkarskim Jaxon Club w Słupsku, ul. Marii Dąbrowskiej 3.

Program festynu

 

 • Spinningowe Mistrzostwa Koła w Krzyni

FOTOGALERIA

 

 • Zawody Otwarcia Łowiska „Pod Dębami” – Redzikowo – 8.04.2018 r.

Do trzech razy sztuka. Nie udało się rozpocząć sezonu na Bagienicy w dwóch wcześniejszych terminach. Na przeszkodzie stanął mrozek. Za to Mrozek załatwił ładną pogodę na Zawody Otwarcia Łowiska „Pod Dębami”. Na łowisku Koła w Redzikowie bez zmian, chociaż nie wszyscy wędkarze zadowoleni. Zwłaszcza Gospodarz. Przyjaciel „bóbr” wyciął wszystkie drzewa na wyspach i nie będzie z nich choinek z darmowymi spławikami. W czasie porannej odprawy doszło do słownych przepychanek niektórych obecnych na imprezie z organizatorami zawodów. Ilu uczestników, tyle pomysłów na rozstawienie stanowisk. Mimo przypomnienia o obowiązku sprzątnięcia wylosowanych miejsc, nie wszyscy zastosowali się do tego regulaminowego wymogu. Ryby dopisały. Zwycięzca, Aleksander Siemaszko, zdeklasował rywali. Grochówka, jak zwykle z „Oktanu”, smakowita. Na tych zawodach startowało 30 osób, w tym dwie panie. Sędziowali Stanisław Bytomski jako Sędzia Główny i Rajmund Mrozek – Sędzia Sekretarz.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji Grand Prix:

1.Siemaszko Aleksander     12460 g     10 pkt.

2.Fendrych Tomasz      7430 g     9 pkt.

3.Głowacki Daniel     6950 g     8 pkt.

4.Walenczak Radosław     5530 g     7 pkt.

5.Brzeziński Tadeusz     4160 g     6 pkt.

6.Jóźwin Adam     3640 g     5 pkt.

7.Witkowski Adam     3080 g     4 pkt.

8.Markiewicz Mirosław     3030 g     3 pkt.

9.Mrozek Rajmund     2980 g     2 pkt.

10.Doluk Waldemar     2610 g    1 pkt.

FOTOGALERIA

 

 • Morskie Mistrzostwa Koła 07.kwiecień 2018r

Jak żadnego roku zawody Morskie Mistrzostwa Koła odbyły się zgodnie z zaplanowanym terminem. Pogoda można powiedzieć bardzo dobra morze z lekką falką sugerowało dobre wyniki. Nic z tego dorszy w Morzu Bałtyckim z roku na rok coraz mniej. W kuluarach się mówi, że przez Duńskie paszowce i rządy Uni Europejskie doprowadziły, że nasz dorsz nie ma co jeść dlatego jest go tak mało.

Nasze zawody rozgrywaliśmy około 18 mil od portu Ustka na m/y "STARFISH". Tą jednostką dowodzi Tadeusz Jakubowski. Kpt. Tadeusza traktujemy nawzajem jak Rodzinę Koła PZW Słupia.

Na pierwszym podejściu dorsza wymiarowego złowił Eugeniusz Friede. Jak się okazało Eugeniusz w całych zawodach złowił 7dorszy co mu dało 352 punkty – zostając w wędkarstwie morskim Mistrzem naszego Koła.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów w zawodach i do klasyfikacji Grand Prix naszego Koła:

 1. Eugeniusz Friede – 352 pkt. – 10 pkt.
 2. Daniel Skowroński – 319 pkt. – 9 pkt.
 3. Michał Markiewicz – 216 pkt. – 8 pkt.
 4. Włodzimierz Sławny – 216 pkt. – 7 pkt.
 5. Marek Bransewicz – 210 pkt. – 6pkt. (dłuższa ryba)
 6. Radosław Walenczak – 210 pkt. – 5 pkt.
 7. Daniel Głowacki – 205 pkt. – 4 pkt.
 8. Mirosław Markiewicz – 196 pkt. – 3 pkt.
 9. Piotr Jóżwiak – 109 pkt. – 2 pkt.
 10. Zbigniew Kruszyński – 102 pkt. – 1 pkt.

FOTOGALERIA

 

 • Zmiany w składzie Zarządu Koła- szczegóły w zakładce Władze

 

 • Wręczenie legitymacji PZW.

Uroczyste wręczenie dokumentów wędkarskich zakończyło część teoretyczną Szkółki A.D. 2018. Obecni byli członkowie Zarządu Koła, Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego oraz rodzice i opiekunowie uczestników. Legitymacje członkowskie Polskiego Związku Wędkarskiego oraz zezwolenia na wędkowanie nowi członkowie PZW otrzymali z rąk Prezesa Koła Bogusława Jazownika. Środki finansowe na ufundowanie opłat przekazali Sponsorzy – ofiarodawcy 1% z podatku za 2016 rok. W bieżącym roku zbieramy 1% na potrzeby przyszłorocznej Szkółki. KRS: 00 00 16 61 40 Cel szczegółowy: Koło Słupia.

FOTOGALERIA

 

 • Wędkarstwo w Internecie – Zespół Szkół Agrotechnicznych – 28.02.2018 r.

Pomysł Pani Lucyny Wrzosek na zorganizowanie zajęć o wędkarstwie w Internecie w pracowni informatycznej Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Odpadły kłopoty z konfiguracją z siecią własnego sprzętu uczestników. Prowadząca mogła skupić uwagę na przeprowadzeniu obecnych przez wybrane treści ze strony internetowej Koła Słupia. Zaszczepienie wędkarskiego bakcyla w założeniu programowym Szkółki ma być alternatywą dla nadmiernej obecności młodych ludzi przed ekranem komputera. Dlatego trzeba, żeby wiedzieli  jak i gdzie tej odskoczni szukać. Z braku innej możliwości, organizatorzy Szkolenia za pośrednictwem tego zapisu, dziękują Dyrekcji Szkoły za udostępnienie pięknie wyposażonej sali na spotkanie młodych adeptów wędkarstwa.

FOTOGALERIA

 

 • Rozpoczęcie zajęć Szkółki Wędkarskiej – 7.02.2018 r.

Trwające w naszym regionie ferie zimowe spowodowały absencję na pierwszych zajęciach kilku z zapisanych uczestników. Zgodnie z kilkuletnią już tradycją po krótkim wstępie o sprawach organizacyjnych przedstawionych przez Eugeniusza Friede – Członka Zarządu, głos zabrał Bogusław Jazownik – Prezes Koła. Wygłosił prelekcję n.t. Historia i tradycje wędkarstwa w Polsce i na świecie. Z właściwą sobie swadą przybliżył obecnym wyszperane w różnych źródłach wiadomości.

Zajęcia szkółki wędkarskiej

 

 • Gala 25 lat – Oktan – 14.01.2018 r.

Kto nie doświadczył tego osobiście, to nie wie, jak miło jest spotkać się w gronie kilkudziesięciu osób, które bądź to z racji przynależności do koła lub sympatii do niego, zechciały uczestniczyć  w święcie kolegów „po kiju”. Liczba 65 osób wpisanych na obie listy obecności na zebraniu sprawozdawczym Koła PZW „Słupia” mówi sama za siebie. Brak quorum, który musiał by wynieść w pierwszym terminie 170 wędkarzy, został wykorzystany na promocję książki „Koło Wędkarskie Słupia”. Jest to pierwsza publikacja tego typu wydana przez koło wędkarskie w ponad czterdziestoletniej historii istnienia okręgu słupskiego Polskiego Związku Wędkarskiego. Być może poczucie wagi tego wydarzenia sprawiło, że cała 14-to osobowa grupa autorów pokazała się w jednym miejscu i zapozowała do wspólnego zdjęcia. Drugim elementem naganiającym frekwencję na spotkaniu były kontrowersje co do utrzymania statusu no kill (złów i wypuść)  na łowisku Pod Dębami w Redzikowie. Podejście do wędkowania na tym stawie w szczytowym momencie dyskusji zostało wykrzyknięte pytaniem: chcemy mieć łowisko, czy żerowisko? Wolą zdecydowanej większości członków obecnych na zebraniu uchwalono, że status łowiska pozostaje taki jak w 2017 roku. Oczywiście, jak na każdym jubileuszu: były życzenia, gratulacje, nagrody, wyróżnienia, medale, dyplomy i wiele miłych słów. I na zakończenie wspólnie zjedzony obiad, który wyciszył wiele wcześniejszych antagonizmów.

FOTOGALERIA

 

 • Składki na 2018 rok będą przyjmowane od 18 grudnia:

-  w poniedziałki, środy i piątki od 16 do 17.30 w siedzibie Koła w Słupsku przy ul. Westerplatte 8,

- w sklepie wędkarskim Jaxon Club w Słupsku przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 czynnym od poniedziałku do soboty w godz. od 8 do 20,

- w Salonie Wędkarskim w Bolesławicach, ul. Słupska 22 czynnym od poniedziałku do piątku od 10 do 18, w soboty od 10 do 15.

 • Dostępna jest już książka „Koło Wędkarskie Słupia 25 Lat”.
 • Trwają zapisy dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat do Szkółki Wędkarskiej. Sumienni uczestnicy zajęć otrzymają darmowe zezwolenia na wędkowanie ufundowane przez Sponsorów.
 • Sponsorzy naszej Szkółki Wędkarskiej mogą 1% z podatku przekazać na nr KRS: 0000166140 cel szczegółowy: Koło Słupia.