Koło PZW "Słupia" w Słupsku
Koło PZW "Słupia" w Słupsku

Dyżury:
Środa 1600-1730

 
Aktualności

6.) Zawody Wędkarskie „Rozpoczęcie Sezonu – Bagiennica" 22 marca

Prognozy pogody na niedzielę 22 marca 2015 roku były pomyślne. Trudno było jednak w nie uwierzyć widząc co się w naturze dzieje. Jeszcze w sobotę wiał silny wiatr i padał na przemian śnieg i deszcz. W świąteczny poranek jak ręką odjął. Spokojnie, słoneczko na niebie i rześkie powietrze. Do tego wybrane na zawody wody Bagiennicy aż gęste od ryb. Część kolegów zapisanych na Zawody Rozpoczęcia Sezonu 2015 była nad tą rzeką po raz pierwszy. Z ustalonego dla nich miejsca zbiórki w Dębinie podprowadził ich nasz Prezes ds. Sportu. Kolejny raz trafią tutaj zapewne bez namawiania i bez przewodnika. Wszystkich zebranych przywitał wspomniany już wcześniej Prezes Mirosław Markiewicz. Odprawę poprowadził kol. Zbigniew Kruszyński. Z kolei odbyło się losowanie stanowisk. Miało znaczenie tylko formalne, bo warunki do wędkowania były dla wszystkich jednakowe. I zaczęło się. Cztery godziny bezustannej młócki. Uzyskane wyniki okazały się jednak dosyć rozbieżne. Co tu ukrywać, różne tak jak zdolności manualne łowiących. Kunsztem wędkarskim kolejny raz błysnął Ks. Emil Siemaszko. Przyzwoite wyniki uzyskali również zdobywcy trzech następnych lokat. Pozostali robili co mogli. Żeby przynajmniej załapać się na punkty w klasyfikacji GP. W sportowych zmaganiach wystartowało ostatecznie 27 wędkarzy łowiąc ogółem 147,65 kg ryb. Pechowcem okazał się Gospodarz naszego Koła. Zaaferowany ważeniem ryb i wynikami zostawił wędkę na barierce koło mostku. Po godzinie od zakończenia zawodów już jej nie było. Sprzęt co prawda nie najwyższych lotów, ale zawsze szkoda.

Wyniki i punktacja do klasyfikacji Grand Prix:

1. Emil Siemaszko 15590 10

2. Tomasz Fendrych 10010 9

3. Radosław Walenczak 9380 8

4. Adam Jóźwin 8020 7

5. Zbigniew Kruszyński 6870 6

6. Mirosław Markiewicz 6315 5

7. Krzysztof Lubawy 6160 4

8. Mariusz Symonowicz 6040 3

9. Waldemar Doluk 5910 2

10. Piotr Czernij 5770 1

FOTOGALERIA

 

 

5.) Zarybianie- 26 lutego

Dopiero pod koniec lutego udało się zrealizować zaplanowane wcześniej zarybianie łowiska „Pod Dębami” białą rybą. Do stawu trafiło prawie 250 kg leszczy zakupionych w Gospodarstwie Rybackim „Kormoran” w Gardnie Wielkiej. Niektóre ryby ważyły po kilka kilogramów. Wyholowanie takiej sztuki będzie nie lada wyzwaniem i satysfakcją - dla posiadaczy limitowanych licencji na to położone najbliżej Słupska i bez wątpliwości najlepiej zarybione łowisko.

FOTOGALERIA

 

 

4.) Rozpoczęcie zajęć Szkółki Wędkarskiej – 4 lutego

W środę 4 lutego 2015 roku w siedzibie Koła rozpoczęła się nauka w Szkółce Wędkarskiej. Uczestników zajęć i gości przywitał V-ce Prezes Koła d/s Sportu kol. Mirosław Markiewicz. Następnie kol. Eugeniusz Friede omówił niektóre sprawy organizacyjne i planowany cykl szkolenia. Wykład inauguracyjny nt. „Historia i tradycje wędkarstwa w Polsce i na świecie” wygłosił kol. Bogusław Jazownik. Prelegent w różnych źródłach wyszperał niezwykle bogaty zbiór informacji. We właściwy dla siebie sposób zajął uwagę tak młodszych jak i starszych słuchaczy.

FOTOGALERIA

 

3.) Zebranie Sprawozdawcze Koła PZW Słupia

18 stycznia 2015 roku odbyło się zebranie Sprawozdawcze Koła PZW „Słupia”. Udział wzięło 25 wędkarzy i 1 wędkarka. Jak sama zaznaczyła, jej obecność liczyła się podwójnie. Wszyscy trzymamy kciuki za pomyślność jej przyszłego macierzyństwa i udanych relacji rodzinnych z ojcem ich potomka.

Zebranie prowadził jak zawsze sprawnie kol. Piotr Ptak. Zarząd Okręgu reprezentował kol. Józef Janowski.

Na początku spotkania laureaci klasyfikacji GP 2014 otrzymali pamiątkowe statuetki, zaś dwóch innych wędkarzy odznaczenie resortowe i dyplom. W dalszej części zostały przedstawione sprawozdania organów koła za miniony okres oraz zamierzenia na 2015 rok.

Nad sprawozdaniami i planami na rok bieżący odbyła się z kolei debata. W niektórych tematach, jak chociażby ulg w opłatach dla seniorów czy łowiska patronackiego w Redzikowie, niezwykle emocjonalna.

Zgłoszone w dyskusji wnioski, co nie jest na tego typu spotkaniach regułą, zostały przez zebranych przyjęte lub odrzucone. Czas pokaże, po czyjej stronie była słuszność.

FOTOGALERIA

 

2.) Opłaty za łowisko

Łowisko „Pod Dębami” w Redzikowie

Opłaty za cały sezon:

- dla członków PZW 40 zł,

- dla niezrzeszonych 80 zł,

- dla młodzieży do lat 16 20 zł.

Opłata za 1 dzień:

- dla zrzeszonych i niezrzeszonych 20 zł.

Podstawą do wydania ulgowego zezwolenia na cały sezon dla członków PZW jest okazanie legitymacji z opłaconą składką członkowską na rok bieżący.

Zezwolenia można nabyć u Skarbnika (tel.505 112 639) na dyżurach w siedzibie Koła przy ul. Westerplatte 8 w środy w godz. 16-17.30 lub w sklepie Jaxon Club przy ul. Dąbrowskiej 3 od 8.00 do 20.00, u Gospodarza Łowiska (tel.664 890 541) oraz wpłatą na konto bankowe Koła na standardowych blankietach wpłat lub przez Internet.

Wpłata musi zawierać dane osobowe wędkarza oraz datę (okres) wędkowania wg podanego wzoru.

Dodatkowo zainteresowany jest zobowiązany wydrukować i wypełnić rejestr połowów.

REJESTR POŁOWÓW

BLANKIET BANKOWY

Opłaty PZW za 2015 r.

Składki członkowskie Koła PZW Słupia będą przyjmowane od 15 grudnia:

- w siedzibie Koła przy ul. Westerplatte 8 w poniedziałki i  środy w godz. 1600 – 1730,

- w sklepie Jaxon Club przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 w godzinach otwarcia w dni powszednie od 800 do 2000.

 

1.) OGŁOSZENIE- SZKÓŁKA WĘDKARSKA

Polski Związek Wędkarski - Zarząd Koła Słupia ogłasza zapisy do Szkółki Wędkarskiej dla zainteresowanych poznaniem tajników wędkowania. Zajęcia będą odbywać się w okresie od 4.02. do 1.04.2015 roku w środy w godzinach  od 1600 do 1800.

Zgłoszenia przyjmuje Skarbnik kol. Eugeniusz Friede:

- w siedzibie Koła przy ul. Westerplatte 8  na dyżurach w środy od godz. 1600 do 1730,

- w sklepie wędkarskim Jaxon Club przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 w dni powszednie  w godzinach otwarcia od 800 do 200,

- telefonicznie pod numerem 505 112 639 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Sumienni uczestnicy zajęć otrzymają gratisowe opłaty PZW na 2015 rok ufundowane przez sponsorów.

 

 

 

 

W niedzielę 23 listopada 2014 roku odbyło się zarybianie łowiska "Pod Dębami". Na przyjazd samochodu z rybami czekała grupa około 20 osób. Na drodze dojazdowej stało sporo samochodów wędkarzy chcących zobaczyć jakie ryby będą łowić w przyszłym sezonie. Po przyjeździe samochodu z rybami z Gospodarstwa Pana Gizy z Wiklina ryby - karpie zostały wpuszczone w dobrej kondycji do wody. Później było ognisko i kto miał, to piekł kiełbaskę.
Nie jest to ostatnie zarybienie. W planach jest jeszcze wpuszczenie mieszanki ryb (płoć, leszcz) z jeziora Gardno.
Zarybianie na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=q5ffn9X_vnM